Portfolyo Hazırlarken Uymanız Gereken 10 Emir

Tekte yazması çok zor bir kelime portfolyo. Söylerken de çoğu zaman insanın dili dönmüyor. Yani daha telaffuz aşamasında zorluyor sizi. Hani kendinize bir tane hazırlamayı düşünürken bile zorlanırsınız. Biri size portfolyo dedi örneğin; pardon anlamadım tekrarlayın derseniz bu sefer PORTFÖLYEAA falan derken ağzından tükürükler saçabilir. Öte yandan bir o kadar da önemli, hassas bir kelimedir.

Merak etmeyin olayımız portfolyonun telaffuzu değil. Az kaldı, giriyoruz konuya.

Diyelim ki görsel sanatlara ilginiz var, eliniz de yatkın. İlla ilgili bir bölümden mezun olmanıza da gerek yok tabii; kendi kendinize öğrenmiş olabilirsiniz. Çağı yakaladığınızı düşünüyorsunuz. Dribbble’da yorumlar akıyor gidiyor. Instagram follower’ları aldı yürüdü. Kapağı da yeni nesil dijital ajanslardan birine atmak istediniz. Araştırdınız ve 1MM’ye, yani bize başvurdunuz. Ortamımıza girmek, bizimle çalışmak, yeni ve can alıcı fikirlerinizi paylaşmak istiyorsunuz. Ne kadar güzel.

 Peki size bir sorumuz var: portfolyonuz hazır mı? Özellikle art direktör başvurularında portfolyonun inanılmaz bir önemi var. Portfolyolu başvuruların yeri bir başka. Portfolyo iyidir. Portfolyoyu sevin. O dosyayı oraya eklemeyi de sakın unutmayın.

Portfolyo Hazırlarken Uymanız Gereken 10 Emir