Google Ads

Google Ads

Eski adıyla Google Adwords  yeni adıyla  Google Ads,Merak ettiğimiz konularda bilgi alma  veya ürün hizmet satın almak içinarama motorlarını kullanıyoruz. Yapmış olunan aramalarda istenilen sonucun elde edilmesi için tasarlanan algoritmalara bir başka deyişle işlem basamaklarına sahip programlar vardır (Google Seo gibi).

Adwords, Google ‘ da arama yapmış olan ilgili kullanıcıların bir web sitesini tercih etmesinde için oldukça önemlidir. Aynı zamanda Ads, kurum ve marka için çeşitli reklam ve kampanyalar oluşturup arama yapan kişinin karşısına alakalı arama sonuçlarının gösterilmesini de sağlar. Yani Google’ın sunmuş olduğu reklam ve tanıtım hizmeti diyebiliriz.

 BAŞKA NEDİR GOOGLE ADS?

Ürün veya hizmeti satın alabilecek olanağı olan ilgili kullanıcıları satın almaya teşvik edecek reklamların oluşmasını sağlar.Aynı zamanda kullanıcıların istedikleri içeriklerin karşılarına çıkması için doğru anahtar kelimeleri kullanması gerekir. Eğer web siteye sahipsek kullanıcıların bizlere kolay ulaşması için anahtar kelimeler dikkat etmemiz gerekir. Bu sayede web sitemiz diğerleri arasında kaybolmaz.

O zaman Ads için internet siteleri için destekleyici bir etken olduğunu söylemeden edemeyiz