Pazarlamanın Farklılaşması

Pazarlamanın Farklılaşması

“YA FARKLI OL YA DA YOK OL’’

Yaşadığımız dönemde daha çok anlam kazanan “farklılık” pazarlamanın da olmazsa olmazlarından biri olmayı başarmıştır. Yüz binlerce markanın arasında fark edilmenin oldukça güç hale geldiği, işlerin kızışmaya başladığı bu süreçte yaratıcı olup pazarlama havuzunda fark yaratmalısınız. Bunun için birkaç yol deneyebilirsiniz. Bunlardan ilki fiziksel farklılaşmadır.

Ürün ya da hizmette rakiplere göre farklı bir fonksiyon ekleyerek tüketicinin dikkatini çekmelisiniz.İkinci olarak müşteri ilişkilerinde daha hassas yaklaşımlar sergileyerek öncelik elde edebilirsiniz. Bunun için değişime hazır olmalısınız ve pazarlama stratejinizi en iyi şekilde belirlemelisiniz.

Pazarlama da değişim sürecinde yapabileceğiniz en iyi hamle ise değişimle birlikte büyüyen bir şirket yaratmaktır. Tabi bu süreçte değişim için cesaret etmelisiniz ve pazarlama sektöründe sağlam adımlarla üst basamaklara çıkmalısınız. Unutmayın “uçurumu küçük sıçramalarla geçemezsiniz... Büyük adımlar atmaktan korkmayın. Cesur olun,pazarlamada fark yaratın!