Sosyal Medya

Sosyal Medya

Sosyal Medya kullanıcısının kendi ürettiği içeriği yayınladığı ve paylaştığı web ortamıdır.Sosyal Medya birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu mecralarda iletişim ve etkileşim fazla olduğundan sık tercih edilir.  Kullanıcılar üretilen içerikleri, haberleri, düşünceleri, günlük gerçekleşen olayları ve fotoğrafları çabuk görüp bilgi sahibi olabilir.  Tabii ki Sosyal Medya sadece bilgi ve düşünce aktarımlarından ibaret değildir. Bunun yanı sıra; mizah ve güldürü için de kullanılmaktadır.  Sosyal Medya denilince ilk akla gelen sözcük “paylaşımdır”. İçerik olarak yalnızca görsel paylaşım değildir. Elbette bazen de belli bir düşünceye, görüşü yansıtır.  Yeni iletişim teknolojilerinin gelişimi ile hayatımızdaki yeri her geçen gün artıyor.  Belki de çoğu insan tarafından vazgeçilmez olmuştur bile…

SOSYAL MEDYA

Dijitalleşen dünyayla insanlar haberleşme, paylaşma ve beğenilme ihtiyacı duymaya başladı. Sosyal medya insanların çift taraflı ve eş zamanlı iletişime girmesine olanak tanıdı. Bu sayede; kullanıcılar birbirleriyle diyaloga girme fırsatı buldu.

Artık insanlar, anlık olarak her olaydan haberdar olabiliyor ve bunları birbirleri ile paylaşabiliyorlar.Sosyal medyanın bu beklenmeyen hızda yükselişi birçok fırsatı beraberinde getirdi. Kullanıcılar birbirleri ile iletişme geçmenin yanı sıra sosyal medyayı gelir kapısı olarak kullanmaya başladı.Diledikleri ürünü sergileyip, satabiliyor ve para kazanabiliyorlar. Bunun yanı sıra; Sosyal medya yeni bir kavram ortaya çıkardı. “Fenomen” İnsanların ilgisi, hayranlığı ve hatta nefretiyle ünlenen insanlar, bir anda ülke gündemine oturabilir ve zengin olabilirler.