Son Zamanların Trendi: FACEAPP!

Son Zamanların Trendi: FACEAPP!

 

Her geçen gün sosyal medyada popüler olan çeşitli uygulamalara bir yenisi daha eklendi. O zaman Sosyal medyanın yeni fenomen uygulamasından bahsedelim..

Nam-ı diğer FaceApp!

Aramızda acaba fotoğraf yaşlandırma uygulamasını görmeyen, duymayan kaldı mı bilinmez ancak hızlı bir şekilde yayıldığını söylemek mümkün.

FaceApp herkesin bildiği tabirle ‘yaşlandırma programı’ bunu nasıl yapıyor?

FaceApp uygulaması nasıl bu kadar gerçekçi diyecek olursak, fotoğraftaki sinir ağlarını kullanılarak yüzün yaşlandırılma işlemi yapılıyor. Uygulamanın arka yüzünde yapay zekânın yattığını söylememiz gerekir. Tabi ki FaceApp ‘te sadece yaşlandırma efekti olmayıp aynı zamanda farklı efektlerde mevcut. FaceApp fotoğrafları ücretsiz filtrelerle düzenleyebildiği gibi FaceApp Pro ile ücretli filtreleri satın alarak da kullanılmaktadır.

FaceApp nasıl bu kadar hızlı yayıldı dersek…

Türkiye Başta Olmak Üzere Bir Çok Ülkede Trend Haline Geldi. Peki Nasıl?

İnsan olarak geleceğin bilinmezliğine dair meraklarımız var tabi ki. Gelecekte nasıl göründüğünü bilmek hemen hemen herkesin merak konusu olunca FaceApp de belirli bir popülerite kazanmış oldu.Bir çok ünlü de bu akımdan geri kalmadı. Vee yeni bir akım halini alması fazla uzun sürmedi. Uygulamanın indirme ve satın alma rekoru kırmasına da diyecek bir şey yok sanırım.

Bir de eğlence amaçlı uygulamayı kullananlar da var elbette. FaceApp uygulamanın olumsuz tarafı olduğu söyleyen kesimde var. Bilgilerinize erişim izni verdiğiniz uygulamalara dikkat etmekte fayda var tabii.

Ancak FaceApp bu olumsuz yorumlara rağmen fenomen oluşunu koruyor. Ee fenomen olmak bunu gerektiriyor galiba. Bu konuda sizin düşünceleriniz ne yönde?